Nečekaný pád - 8.díl

9. june 2013 at 10:21 | Maruška |  Kniha


Ostatní se bez zbytečných poznámek vydali za mnou. Měla jsem toho po krk. Já, skoro nejmladší člen této skupiny, jsem byla zvolena za šéfa. Ne přímo dobrovolně, ale kdybych byla zticha a jenom tam přihlížela, jako to udělali druzí, nejspíše bychom tam stáli a pokukovali po sobě doteď.
Ušli jsme asi dva kilometry. Vůbec netuším, kam dojdeme, či co hledáme. Bylo to rychlé řešení, neboť se domnívám, že Mayjakové by se pro nás vrátili. A taky si myslím, že kdyby nás našli, čekal by nás stejný osud jako pana bodyguarda. Jdu sama. Vpřed. Za mnou jde Tess a Mary, za nimi se vláčí pan Unearthly a na konci řady si suverénně vykračuje Thom a po jeho levici ustrašený Alvin.
Nemůžu pochopit, proč se třeba velení neujmul náš kapitán Tygrů. Míním tím, že on je přirozený vůdce, nebojácný šéf a hrozně sexy kluk... Ne! Teď musím přemýšlet nad jinými věcmi, než je dokonale zformovaná postava pana Samuelse.
Najednou se před námi otevře výhled na dvě chatičky. A co je ještě lepší, vypadají neobydleně. Zrychlím krok, abych k nim dorazila jako první. Potřebuji to tam prozkoumat, abych ostatní stačila včas varovat.
Mezi chatkami je ohniště, z kterého se ještě kouří. Sakra, někdo tady byl nebo pořád je. To už ke mně stihli dojít.
,,Thomasi a Alvine, vy se jděte podívat do té první chatky, jestli tam náhodou někdo není," ukázala jsem prstem, kam mají jít, a onli beze slova a hlavně rychle, šli dělat to, co jsem jim nařídila.
,,Tess a Mary, vy jděte do chatky druhé. Nechci, aby nás tu čekalo nějaké nemilé překvápko." Zase odběhli plnit mé rozkazy.
,,Vy zůstanete tady se mnou a budete hlídat, jestli se sem ku příkladu nevrátí ten, co tu rozdělal oheň," promluvila jsem na pana Unerathlyho a ten přikývl a stoupl si vedle mě.
,,Tohle jsem neplánoval. Vůbec by mě nenapadlo, že...," vytáhl z kapsy kapesníček a otřel si čelo. ,,Že by se to mohlo takto vymknout z rukou."
Propletla jsem si ruce a zaklonila hlavu. Začalo se stmívat, což mé už tak mizerné náladě moc nepřidalo. Podívala jsem se na dvě chatky, které byly prohledávány mými vrstevníky. Vůbec jsem netušila, co budeme dělat dál. Nemám žádný plán, absolutně nic. Popotáhla jsem. Sakra.
,,Nebuďte smutná, slečno," chlácholil mě pan Unearthly. ,,Za chvilku budeme doma a na tohle si ani nevzpomenete. Však sama uvidíte, hm?" Naklonil hlavu lehce na levou stranu a poplácal mě jemně po rameni. V tu chvíli jsem si ze všeho nejvíc přála, abych ležela doma na gauči a táta mi vyprávěl nějaké veselé historky z práce, jak to dělával každý pátek.
,,Děkuji. Teda... chci se vás na něco zeptat."
,,Ano?" Povytáhl pan Unearthly obočí a schoval kapesníček zpátky do kapes, přičemž se mu v očích blýskly otazníčky.
,,Proč jste vybral zrovna nás? Míním tím, že nemáme absolutně nic společného. Žádné koníčky, kamarády a tak. Proč zrovna já?" Zabodla jsem si ukazováček do hrudníku a snažila jsem se, abych si udržela klidný a vyrovnaný hlas, který, pravda, nebezpečně kolísal.
Pan Unearthly neodpověděl. Zadíval se někam za mě a jakoby nepřítomně tam stál, dokud se nevrátili ostatní. Nenutila jsem ho k odpovědi. Nejspíše se to dozvím, až na to bude ten správný čas.
,,Všechno je čistý, nikde nikdo," prohlásil Thom.
,,Nejsou tu ani žádné známky toho, že by tu někdo trvale přebýval. Kromě toho ohně, samozřejmě," přidal se Alvin, který si pořádně zívl.
,,Všechno je tu špinavý a odporný. Jestli si myslíte, že tady budeme spát, jste na omylu," založila si Tess ruce v bok a znechuceně nakrčila nos. V tu chvíli mi blesklo hlavou, že ona se snad nikdy nezmění. To samé v hlavě nejspíše bliklo i Mary, protože otráveně protočila oči.
,,Mně se tu líbí. A docela ráda bych si už šla lehnout, pač jsem nehorázně unavená," svá slova potvrdila vélikým zívnutím a protažením rukou.
Pomyslela jsem si, že bych teď měla něco říct já. Všichni se na mě zahleděli, ale opravdu jsem netušila, co dál. Mrkla jsem koutkem oka na pana Uneartlyho a ten na mě pouze kývl. Aha, děkuji mockrát za radu, fakt.
,,Tákže," protáhla jsem slovo a doufala jsem, že ostatní pochopí, v jaké to prekérní situaci jsem. Omyl. ,,Vyspíme se tady. Budeme střídavě držet hlídku, asi tak po dvou hodinách. Mimochodem, kdo má hodinky nebo něco, co měří čas?" Obrátila jsem se na ostatní.
,,Já mám mobil," oznámila mi dnes po druhé Tess a podala mi malý, černý dotykáč.
,,Dobrá, díky," poděkovala jsem a podívala se na hodiny. Bylo už půl desáté. Co asi teď dělá mamka s taťkou a mým otravným bráchou? Sakra, nemysli na to!
,,První hlídku si vezmu na starost já," přihlásil se pan Uneartly a já mu v duchu děkovala. Podala jsem mu mobil a vydala se s Tess a Mary do jedné chatky. Nebylo tam nic. Dřevěná podlaha byla špinavá, ale to mi v tu chvíli bylo naprosto ukradené. Sundala jsem si mikinu, složila si ji pod hlavou a usnula jsem dřív, než si Tess začala opět stěžovat na to, že ona doma usíná v hedvábí a s.... Cože to vlastně bylo?
 

1 person judged this article.

Comments

1 N. N. | Web | 9. june 2013 at 12:53 | React

Wow, tak to je bomba! Já miluju ten tvůj styl psaní, je to strašně čtivý a líbí se mi taky tem děj. Co že to vlastně bylo? Musím se to dozvědět!:D

2 J@ckie J@ckie | Web | 13. june 2013 at 19:33 | React

luxus, fakt se to dobře čte!:)
hele, proč jméno "Unearthly"?:D

3 Maruška Maruška | Email | Web | 13. june 2013 at 19:48 | React

[2]: Díky.:) No, prostě... uvidíš. ;)

[1]: Děkuju. :)

4 couturiere couturiere | Web | 14. june 2013 at 18:09 | React

Já už se opalovat nepotřebuju. :DD Z tréninků už jsem úplně černá :DD Všichni se mě ptají, kde jsem to vzala. :DD

5 Licorne Licorne | Email | Web | 14. june 2013 at 19:06 | React

Nemám čo dodať. Proste takmer nikdy si poviedky ani nič podobné nečítam, ale toto mi nedalo.
Krásne, ktrásne, krásne :3 Najradšej by som to na FB hodila :)) Píš viac a viac ! Máš talent.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement