Nečekaný pád - 7.díl

21. may 2013 at 16:01 | Maruška |  Kniha
Hélou guys!
Chci vám představit další díl knížky, kterou tak nějak pořád dokončuji. Možná to bude fakt mini-knížka. Uvidíme, jak moc mě to bude bavit. Zase jenom pro informaci. Kdyby někdo nečetl předchozí díly, bylo by dobré, si je přečíst. Jinak přeji krásné počteníčko.
P.S. Chtěla jsem vám poděkovat za komentáře v minulém článku. Jak to jen říct... Potěšily mě!
Další díly najdeš TADY.,,Můžeš přestat říkat do prdele?" otázala se ho Tess, kterou zjevně zajímal Thomasův slovník více jak lidi před námi.
,,Právě jsi to spojení použila také," rýpla si Mary, která schytala pěkně naštvaný kukuč od pana Unearthlyho a chlapíka, co postával vedle něho. Kdybych si nevzpomněla na Alvina, co mi ležel u nohou, asi by na něho bylo zapomenuto a on by se pískem v puse udusil, neboť v něm měl zabořený celý obličej. Popadla jsem ho za ruku a propleskla ho z obou stran. On zamžurkal zpoza svých brýlí a nejspíše chtěl opět omdlít, ale jakmile uviděl můj výraz, říkající: Ani-se-o-to-nesnaž, postavil se na nohy a zůstal při vědomí. Prozatím. Slova jsem se ujmula já.
,,Vy umíte mluvit anglicky?" zkoušela jsem co nejlépe artikulovat, a tak to moje přehnané otevírání pusy mohlo připadat někomu komické. O to jsem se ale nestarala, neboť Achim, jak na něho ostatní pokřikovali, a tudíž jsem si logicky vydedukovala, že by to mohlo být jeho jméno, nakrčil nos a hodlal mi odpovědět. Možná by to i udělal, kdyby se do našeho rozhovoru nevložil chlápek z letadla.
,,Tak heleďte," ukázal na všechny domorodce prstem, přičemž ani jedinkrát nepohnul jediným mimickým svalem ve tváři. ,,Hodláme odsud co nejrychleji vypadnout, takže nám prozraďte, jak se dostaneme k nějakému městu, nejlépe letišti, abychom se dostali do Anglie," ukončil svůj projev rozmáchlým gestem ruky, který domorodcům zjevně přišel nějakým způsobem nebezepčný, protože svá kopí namířila proti němu. Chlápek ztuhl a zbledl. Měl hodně blízko k tomu, aby nezačal řvát jako malá holka. Toho se pro změnu ujal Alvin. Jelikož jsem stála těsně vedle něj a podpírala jsem ho, přísahám na své ponožky s kytičkama, že jsem tak na tři vteřiny ohluchla. Ihned, jak se můj smysl vzpamatoval, jsem mu položila ruku od písku přes pusu, a on zmlkl. Omluvně pokrčil rameny a možná se i zklidnil, ovšem nechtěla jsem riskovat, abych o svůj sluch přišla definitivně, a tak jsem ho nechala, ochutnávat zrnka písku z mé dlaně. Chlápek, na kterého byla namířená kopí, se zatím vzchopil a získal zpět svůj obvyklou barvu pleti.
,,Nechci vám ublížit! Nejsem nebezpečný. Pouze se ptám na..." už jsme se to ani nestihli dozvědět, na co se býval zeptal, protože ho jeden domorodec, který byl zvláště vypasený, což mě upřímně nemálo překvapilo, když se o nich povídá, že věčně nemají co jíst, vzal pod krkem za triko a odtáhl ho blíže k lesu. My ostatní, což byl pan Unearthly, Tess, Mary, Alvin a Thom, jsme byli zas pro jednou v šoku, neboť jsme neměli absolutně šajn, co s chlápkem hodlají ti domorodci udělat. Dovtípila jsem se, že bychom se to nedozvěděli, kdybych se neozvala já, protože ti "nebojsové" vedle, by se na to zkrátka nevzmohli. Asi se obávali toho, že by skončili stejně jako pan bodyguard. Upřímně? Bála jsem se toho i já.
,,Ehm, nechci vás nějakým způsobem rušit, ale co s ním máte v plánu udělat?" ukázala jsem na chlapíka prstem a zůstala obklopená lidmi, kteří se tiskli jeden na druhého, jen, aby byli co nejdále od těch cizinců. Achim roztáhl koutky úst, přičemž nám umožnil pohled na jeho zkažené zuby. Tess se skoro pozvracela a Mary se začala smát. Pohladil si břicho a všem zamrazilo, když štěstím bez sebe vyndal zpoza pásku, který měl každý ovázaný kolem hnědé tuniky.
,,Mayjakové jdou jíst, mňam," olízl si rty a zavelel něco nesmysluplného jeho bandě. Ti popadli chlápka za končetiny a táhli ho do lesa. Pak jsme slyšeli jen vzdálený křik bodyguarda, který nás měl bezpečně dostat do Evropy.
,,Oni právě řekli, že ho hodlají sníst?" ozval se Alvin, když si sundal mou ruku z jeho pusy, a neměl daleko k dalšímu omdlení, pokud by pan Unearthly hlubokým hlasem neprohlásili, ať jsme všichni zticha, že potřebuje čas na rozmyšlenou. Thom toho jaksi měl dost.
,,Vy chcete přemýšlet? Právě nám hodlají sníst našeho nejsilnějšího hráče, a vy chcete přemýšlet?!" začal na něj skoro řvát, když se v tom začala Mary hrozně smát. Někdy byla ta holka dost divná.
,,Tohle je fotbalista tělem i duší, to vám musím říct. Hele, kapitáne, jestli sis nevšiml, tak ten náš nejsilnější hráč," prsty naznačila uvozovky, ,,Řval jako malá holka. A div, že se ještě nepočural," škytla a na naše zmatené pohledy odpověděla pouhým pokrčením ramen.
,,Já nevím jak vy, ale já jsem pořád mimo z toho, že hodlají jíst člověka," připojila se do diskuze Tess, která z tašky vyndala hydratační krém, kterým si natřela ruce. Já se tady snad z těch lidí zblázním!
,,Mně je upřímně jedno, jakej kdo máte právě problém, ale nejlepší by bylo, kdybychom si šli hledat nějakej úkryt. Začíná zapadat slunce," ukázala jsem na oblohu, kde se sluníčko chystalo pomalu zapadnout. Kdybychom nebyli v takové děsné situaci, bylo by to tady hrozně moc romantické. Ještě, když je tady Thom. ,,Takže Alvine. Ty se seber a přestaň kňučet, Mary se přestane řechtat, Thom by mohl vzít baťoh, který tu pan bodyguard nechal, a Tess se začne zajímat taky o někoho jiného, než je ona sama."
,,A...," ozval se pan Unearthly.
,,A vy byste měl bejt zticha, protože kdybyste vybral někoho jiného než mě, mohla jsem být v klidu doma a koukat na americkou supermodelku," přimhouřila jsem na něj oči, abych svému přísnému pohledu dodala šmrnc, a vykročila na opačnou stranu, než se rozběhli domorodci. Viděla jsem totiž tudy utíkat jednoho kluka, který se mi zdál být z jejich party poněkud nejnormálnější.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 N. N. | Web | 21. may 2013 at 18:48 | React

Děkuju za vyjádření se k povídce. Když si to teďka čtu, připadá mi to tak taky, jako Alenka v Říši divů, kterou si mimochodem v nejbližší době hodlám konečně CELOU přečíst:D

Jsem hrozná, ještě jsem si nepřečetla těch předchozích několik dílů, ale nějak se mi prostě nechtělo. Možná to časem napravím a nebo budu prostě číst dál bez toho, abych znala začátek...když nad tím takhle přemýšlím, tenhle přístup je hroznej.

Píšeš prostě úžasně. Za prvý tam neděláš žádný chyby, což se moc lidem nestává. A strašně se mi líbí, jak to píšeš tak hovorově. Hezky se to čte a mně připadá, že jsem tam taky a mluvím místo jednoho z nich. A pak...dlaň od písku bych na ruce opravdu mít nechtěla:D

2 J@ckie J@ckie | Web | 21. may 2013 at 20:01 | React

ahoj,
zkus to, třeba se povede:)
eh, čtu, styl psaní se mi líbí:) ale nerozumím ději, takže jdu číst předchozí:)

3 Miss šoking Miss šoking | Web | 22. may 2013 at 9:36 | React

O.o chci další díl!
Stává se z toho horor,tvl to ho jako fakt chtěj sežrat?:O omggg,to snad ne:D

4 Katie Katie | Web | 22. may 2013 at 17:55 | React

Páni, já se snad za chvíli začnu bát.:-)

5 Miss šoking Miss šoking | Web | 22. may 2013 at 20:38 | React

Hele pipino  kde bydlis? :-D dvojrande?mmm to by slo! :-D
Ja debil jsem :-D
Ja chci taky do Italie:(((

6 Teddy Teddy | Web | 23. may 2013 at 15:03 | React

Začíná z toho být trochu horor ne? :DD Ale super díl :)

7 couturiere couturiere | Web | 23. may 2013 at 15:06 | React

penny. :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD to né. :D:D: miluju šílený lidi. :D:D::D

8 couturiere couturiere | Web | 23. may 2013 at 19:59 | React

chachacha. :D za 30,- kč v DM. :DDD
ten je navždy můj až do vypotřebování zásob. :D :( :DD to ať se prosím nikdy nestane. ::DD::

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement