Čas vypnout a nic neřešit

10. may 2013 at 18:24 | Maruška |  Moje velikost
Někdy, když přijdu ze školy, mám chuť se na všechno vykašlat. Nejradši bych si lehla do postele, sundala ponožky, protože s ponožkami nemůžu usnout, a šla spát. Na dvě, tři hodinky si odpočinout. Nic chvilku neřešit. Ponořit se do hlubokého spánku a vzbudit se odpočatá a s novou energií, která mi přes den došla neustálým stresem ze školy, blbnutím s kamarádkami a chozením do toho největšího kopce na oběd, po kterém stejně pak nemáte na jídlo ani pomyšlení.


Zdály by se mi nádherné sny, které bych mohla pro jednou ovládat já. Nepadala bych do černých děr, nehonili by mě hrdlořezové a loupěžníci, kteří se už úplně třesou na to, až si mě snědí k večeři. Ležela bych poklidně na zelené louce, kde by to vonělo kvítím. Vedle sebe bych měla nějakého sexy modela, který mi každou volnou chvilku zazpívá nějakou slaďárnu, a nad sebou oblohu, kde by pluly nadýchaný mraky.
Když zrovna na mě taková nálada padne, podívám se na hodinky a zjistím, že bych pak nic nestíhala. Dvě, tři hodinky a ejha, ono už bude sedum. Jop, většinou chodím ze školy později, než je u jiných zvykem. Důvod je prostý. Normální lidé nebydlí ve vesnici, kam autobus zavítá třikrát denně. A to ještě v hodinu, kdy jste buď ve škole nebo stále v posteli. S výrazem toho největšího chudáka pod sluncem mi nezbývá nic jiného, než sednout si ke svému psacímu stolu a pustit se do úkolů nebo učení, což jsou aktivity, které mi k dobru moc nepřidají. Většinou, aby nebyla tak nesnesitelná nuda, si pustím ke šprtání, což u mě představuje prachobyčejné zírání do knížky, hudbu, která mi alespoň částečně spraví náladu. Jelikož se osobně moc odpoledne neučím, spíše večer, dá mi to tím pádem větší práci, tudíž další mínus k mé náladě. A když už se učím večer, zavírají se mi únavou víčka a já musím, silou vůle, si říct, že moje známky na tom nejsou bůhví jak dobře, abych se vykašlala na učení. Mnohdy to zabere, mnohdy také ne.

Zkrátka si v některých chvílích přeji zastavit čas a dát si pár hodin odpočinek, neboť mi přijde, že jak jsem starší, tím méně času mám. A to toho času mám poměrně dost, když si uvědomím, jaké s odpuštěním voloviny dělám. Například hraju hry na počítači s mým o dvě minuty starším bratrem, a nebo debatuji o nesmyslnostech vesmíru s mou o minutu starší sestrou. Všechen zbylý čas mi zabere škola a koníčky, kterých nemám nějak moc. A to mi, prosím, příští rok přibude ještě francouština, kterou hodlám uplatňovat v mých flirtovacích pokusech. Haha, kdyby ovšem nějaké byly. Jelikož jsem na konci devítky, na vysvědčení by mi nemělo už moc záležet, ale jsem na gymplu. Tady se učíte pořád. K tomu je konec roku a učitelé se zas pro jednou zbláznili, a zkouší každou hodinu, což u mě činí jeden zásadní problém. Jsem typ žáka, který není zkoušený mezi prvními, a taky nejsem samovrah, (Překlad= sebevrah) abych se ke zkoušení dobrovolně přihlásila, tudíž teď se musím učit na každou hodinu, neboť jsem z ani jednoho předmětu zkoušená nebyla. (Kromě češtiny, která nedopadla slavně. Spíše katastrofálně. Čistý průstřel, vážení.)
Připadá mi čím dále tím těžší, najít si čas alespoň na nějaké tvoření. Ráda zkouším nové věci. Když uvidím nějaký hezký návod na ozdobu do pokojíčku, kterou bych při troše štěstí dokázala vyrobit sama, není na to čas. O víkendu máme fotbal a musím se stihnout naučit na celý týden. Tedy, snažím se o to, neboť když přijdu ze školy, na učení není nejlepší nálada, i když jsem psala, že se učím. Chápejte. Přijdete ze školy a zase by jste se ke škole vrátili. To je bláznoství samo o sobě. A já bláznem jsem jen napůl, a byla bych ráda, kdyby to takto zůstalo napořád.
Jop, a to je ono. Proto jsem se rozhodla, že zajdu na ministerstvo školství, abych jim tam oznámila jednu důležitou věc, kterou by byla chyba přehlédnout. Měly by se zavést hodiny, nejlépe dvouhodinovky, ve kterých by si studenti lehli na nějakou pohodlnou postel, (Pro párečky by samozřejmě byla připravená postel manželská.) a dali si dvě hodinky k dobru, aby se pořádně zregenerovali a nabrali sílu. Ano, na toto jsem přišla úplně sama bez cizí pomoci, a jsem na sebe pyšná.
Tak se mějte krásně a zas někdy.
Užívejte si den.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 -M -M | Web | 10. may 2013 at 18:39 | React

Taky bych si potřebovala nějaké dny dát dvě tři hodiny oraz a schrupnout si, ale po probuzení jsem ještě unavenější než předtím. :D Je to strašný, když musíš do školy jezdit za takových podmínek. Taky poslední dobou nemám na nic moc pořádného čas a tak omezuji i ten blog, už nepřidávám každý den. Ten nápad je super, na ministerstvo zajdi!! :D

Ohledně toho komentáře.. Já si myslím, že talent máš na psaní. :) Nejsi sobecká, prosimtě. :D Já chodím jen do děsně malé školy a tak se se všemi těmi lidmi bavím a znám je.

2 Katie Katie | Web | 10. may 2013 at 19:16 | React

Tak pod tohle se ti klidně podepíšu. Já jsem sice příští týden pryč, takže si trochu odpočnu, ale pak to všechno dopisovat... No, netěším se na to.
S tím zkoušením to mám podobný, byla jsem jen z češtiny a matiky, jinak z ničeho.

3 hewkii hewkii | Web | 10. may 2013 at 19:48 | React

Někdy, když se vrátím ze školy nebo z práce unavený, nikdo není doma a já chci vypnout. Natáhnu se do postele, udělám si obrovskou sklenici mojita, zapálím si a relaxuji :-D

Měla byses také naučit najít si čas sama pro sebe (tím tě rozhodně nenavádím k nasávání)

4 Teddy Teddy | Web | 10. may 2013 at 21:21 | React

Ach jo ... já bych si teď tak ráda šla lehnout ale musím se ještě učit :// Někdy si jen tak ležím a flákám se. Na chvilku vypnu :) Je to fajn.

5 kajinkka kajinkka | Web | 10. may 2013 at 21:31 | React

ten citát se mi mooc líbí...:-))supr blog...:-D

6 pavel pavel | Web | 10. may 2013 at 23:12 | React

Taky nemohu s ponožkami usnout, to by bychom se v posteli shodli. :D

7 N. N. | Web | 11. may 2013 at 7:51 | React

Taky si říkám, že čím dál jsem starší, tím míň času na všechno mám. Ale když si pak spočítám, kolik času jsem měla před třemi lety, zjistím, že to není časem, ale mnou. Že jsem línější a línější.
Nás teď učitelé taky pořád zkouší a píšem strašně moc testů. Nesnáším to, ale každej den si několikrát opakuji, že to vydržím. Zatím to celkem dávám, ale zbývají ještě skoro dva měsíce.
Jo, je strašně těžký se učit, když přijdeš ze školy. Ale o víkendu se mi do toho taky nechce.
Wow, tak to je nejlepší nápad, jakej jsem kdy viděla. Mám takovej dojem, že se ale neuskuteční:/

8 anettes anettes | Web | 12. may 2013 at 17:10 | React

taky jsem poslední dobou nevyspalá a nějaký ten odpolední spánek byhc potřebovala:) ale není čas:D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement