Kniha - 4.díl

14. april 2013 at 10:00 | Maruška |  Kniha
Zdravím, milí občané této planety, nebo kdo ráčíte být.
Tak a je to tu. Jak další díl knížky, na který jste se samozřejmě všichni nehorázně tešili, tak jaro, na které jsem se těšila nehorázně pro změnu já. Máme tu neděli, jenže já tento článěk píši už v sobotu, neboť zrovna teď, ano dala jsem to přesně, hraji fotbalový zápas, při kterém na 99,9% umřu, protože ta zimní pauza je znát. (Zlenivěla jsem pořádně, to vám musím říct.) Chci vás jenom upozornit na to, že tento díl bude maličko akčnější, neboť jsem měla zrovna asi nějaký akční den, když jsem to psala. A taky vám chci sdělit, že už mám předepsané díly jenom na týden, takže sebou musím hnout, abych to tady pak nezrušila. Tak Vám přeji krásné počteníčko.
Kdo nečetl předchozí díly, doporučuji přečíst, jinak v tom budete mít guláš! Klikni SEM.

Nejdříve jsem si myslela, že si pan ředitel dělá legraci, ale po chvíli, kdy se na nás pořád, jak smyslů zbavený, usmíval, nám asi všem postupně docházelo, že tato zpráva je naprosto vážně myšlená. Thomas se ozval jako první.
,,Jak to myslíte, že se stěhujeme do Evropy?" nechápavě nakrčil nos a svraštil obočí. Byl ták neodolatelný!
,,Tak, jak to říkám. Ale pojďte už dovnitř, aby vám tady pán za vámi, který si vás vybral, vysvětlil, oč jde," rukou naznačí, abychom se přemístili do ředitelny, a my, jakožto poslušní žáci, jsme poslechli a beze slova se posadili na červenou pohovku, očima sledujíc pana Uneartlyho. Ten si nervózně odkašlal a stoupl si před nás, aby si jednoho po druhém prohlédl, a pak z kapsy vyndal složený papírek, který podal Alvinovi. Ten ho postupně rozbalil a začal nahlas číst:
,,Gratulujeme Vám. Stali jste se novými studenty naší školy."
,,Jaké školy?" ozvala se Tess, která inteligence moc nepobrala, protože se celý den zajímá o módu, a tak při hodinách nedává moc pozor.
,,Vydrž a třeba se to i dozvíš," procedila skrz zuby Mary, na kterou jsem se vděčně pousmála. Úsměv mi oplatila a já si teprve teď všimla, že má zase nový piercing. V jazyku, což je celkem i normální, tedy chci říct, na její poměry.
,,Byli jste vybráni naším profesionálem, který vás zvolil jako vhodné kandidáty." V tu chvíli jsme všichni zvedli hlavy na páprdu před námi, který se nejistě ohlédl po panu ředitelovi, jakoby se obával toho, že se po něm vrhneme jako smečka nějakých dravých vlků. Místo toho jsme jaksi pořád nepobírali, o co tady jde, a tak Alvin četl dále.
,,Od této chvíle se stáváte nejlepšími kamarády dětí, které navštěvují Ohaskou střední školu ve Velké Británii..." v ten moment se náš chytrálek zasekl a vykulil nevěřícně oči. Netrpělivě jsme čekali, co bude následovat, ale on začal pomalu rudnout. Stále v jakémsi tranzu jsme pozorovali, jak se jeho barva pleti začíná měnit, a pan "profesionál" udělal krok ke dveřím.
,,To myslíte vážně? Co je tohle za směšnost?!" vyštěkl a prudce vstal z pohovky, zatímco jsem sáhla po papíru, který nechal ležet na gauči.
,,Změní se vám jméno, veškeré soutěže, které jste vyhráli, už nemají žádnou cenu, začínáte s čistým listem. Od začátku," dočetla jsem zbývající řádky a pochopila jsem, proč to Alvina tak vytočilo. Těch výher měl na kontě celou řadu. Ani se mu nedivím. Tolik snahy a teď je všechno fuč. V tom mě něco napadlo. Vyhledala jsem očima pana Uneartlyho, jak pomalu couvá ke dveřím.
,,Ehm, promiňte, že se ptám, ale tohle je jako povinný?"
Ostatní nejspíše napadlo, co mě, a to, že z toho vycouvají.
,,Je mi líto, ale bohužel. Jak už jsem jednou nařídil, tak se i musí stát. Hlášení už je odeslané a vedoucí školy už s vaším nástupem počítá."
,,Ale co naše rodiny?" vložila se do rozhovoru Mary, které malinko přeskočil hlas. Má pravdu. Na mamku a na taťku jsem za celou dobu ani nepomyslela. (Orangutan v lidské podobě by mi nějak moc nechyběl, abych byla upřímná.)
,,Nebojte, všechny jsme informovali, že jste vyhráli pobyt v zahraničí. Až do maturity," vysvětlil nám pan ředitel, který tomu dodal korunu. Až do maturity, to mě podrž.
,,Já nesouhlasím. Odstupuji. S tímhle nechci mít nic společného," zvedl se z pohovky kapitán Tygrů, který se vydal ke dveřím, které mu zastoupil pan Uneartly. Výsměšně se poušklíbl a povytáhl pravé obočí.
,,To si myslíte, že mě dokáže zastavit někdo, jako jste vy?" Pozvedl pravou ruku, aby odstrčil páprdu stranou, ale v tu chvíli se otevřely dveře a dovnitř vyšlo pět mužů v černém. V rychlosti si každý rozebral jednoho studenta, kterému přiložil kapesník k ústům. Pamatuji se, že ten můj "bodyguard" měl krásně modré oči. Pak jsem chtě, nechtě, musela zavřít oči a ponořila jsem se do tvrdého spánku. Když jsem se vzbudila, neviděla jsem absolutně nic. Pokoušela jsem rozpoznat, kde jsem se to ocitla, ale z rozjímání mě vyrušilo hlasité zachrápání.
,,Haló?"

 

2 people judged this article.

Comments

1 Tajemná Temnota Tajemná Temnota | Email | Web | 15. april 2013 at 21:02 | React

Pane Bože ty mě začínáš úplně děsit O_O .
Tos měla říct hned, že to bude Thriller.
Ráda bych si jendou přečetla jako knihu v bezpečí mé postele xD.

2 Miss šoking Miss šoking | Web | 16. april 2013 at 12:04 | React

Chci další díl!NOW!:D

3 Miss šoking Miss šoking | Web | 16. april 2013 at 17:53 | React

No tak určitě :D tu fotku sem dám..PŘÍŠTĚ :D
No já na ni uplně byla hnusná,ale měla jsem důvod jako :D
No,tak si jediná:-*:D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement