Kniha - 3.díl

7. april 2013 at 8:00 | Maruška |  Kniha
Tákže tady je nový díl mé knihy, která začíná být lehce akční. Pořád tak nějak měním děj, ale už se snažím být tak nějak konkrétní k jednomu cíli, který mi poradil můj brácha, takže za něj velký díl. Určitě bych zase zdůraznila, že jsem prachobyčejný začátečník, takže nečekejte žádné romány, po kterých byste nemohli usnout. Jsou to pouhé pokusy o to, aby to byla alespoň zčásti zajímavá, vtipná a napínaví knížka. Všemožná kritika, pochvala, hvězdičky, komentáře, ať už je to cokoli, potěší.
Přeji hezké počteníčko!

Pro ty, kteří nečetli první dva díly, tak těm bych doporučila to přečíst, páč byste se asi trošku neorientovali. Klikněte SEM.

Obrátila jsem se na svou nejlepší kamarádku a zjistila jsem, že má na tváři úplně stejný výraz jako já. Totálně zmatený a nic nechápající. Nejdříve jsem vůbec netušila, co mám dělat. Ve třídě si asi nikdo nevšiml, že jsem se prozatím nehnula z místa, i když jsem se dle slov rozhlasu měla do ředitelny dostavit okamžitě. Jenom snad James na mě tázavě pozdvihl obočí, ale více se k tomu nevyjadřoval. Zvedla jsem tedy své velectěné pozadí a pomalým krokem, který by se dal přirovnat ke kroku šnečímu, jsem se vydala do ředitelny, i když jsem si nemohla vůbec vzpomenout, co jsem mohla za poslední dobu udělat špatně. Začnu dumat nad svými hříchy, a tak si ani nevšimnu, že chlapík se zelenou kravatou, neboli inspektor z minulé hodiny, jde přímo za mnou.
Nic jsem nerozbila, neukradla, neznesvětila, nepočmárala. Mám to! Asi předevčírem jsem vyhodila popsaný papír do odpadkového koše na plasty, ale že by mě kvůli tomu zvali hned do doupěte smrti? Tomu se mi nechce věřit. A proč tam přivolali také lidi, co se mnou nemají absolutně nic společného? Míním tím to, že jsem ani s jedním z nich v životě nepromluvila, neboť já se pohybuji ve svém okruhu přátel, kdežto každý z nich tráví svůj volný čas úplně jinak. Alvin dělá všechny domácí úkoly, i ty, které nejsou povinné, což je bláznoství samo o sobě. Tess chodí snad každý den nakupovat nové oblečení. Jednak je tím úplně posedlá a jednak na to má peníze, neboť její otec vlastní nějakou velkou firmu na výrobu počítačových čipů, nebo něco v tom smyslu. Mary je neustále na nějakých demonstracích proti týrání zvířat, znečišťování životního prostředí a různých takových věcí. A Thomas? Ten je neustále se svou partou Tygrů a probírají všemožné strategie, jak ostatním týmům nakopat zadky, nebo všemožně debatují o tom, kdo dneska pořádá největší kalbu, kde by se mohli zlít do němoty, a pak všem vykládat, jaké to bylo bezvadné. Co se mě týče, nejsem ničím výjimečná. Možná mě na chodbě sem tam někdo pozdraví, ale většinou jde o holky, co by se se mnou chtěly kamarádit jenom proto, aby sbalily mého bratra, což mi přijde dost ubohé.
Prohlížím si obrázky, které jsou pověšené na chodbě, a přemýšlím nad tím, jaké by to bylo, kdybych byla také něčím známá. Bylo by mi i vcelku jedno čím, hlavně, aby si každý na mě vzpomněl a řekl si: ,,Jo, tohle je Claire. Holka, co..." To by bylo panečku něco. Nebyla bych už šedá myš, co se bojí změny, byla bych někdo, kdo se vzchopí, napřímí se, rozhlédne se kolem a poví všem, že už se nebojí něčeho nového! Že přišel čas na obrat o 180 stupňů. Už žádné schovávačky už žádné... Sakra, tam je Thomas! Stojí před velikánskými dveřmi s nápisem "Ředitelna" a u něho se v hloučku těsní ještě další tři lidi.
,,Tak jste přišli všichni, výborně!" ozve se za mnou hlas páprdy a já hrůzou nadskočím. Jakto, že jsem si ho až do této chvíle nevšimla? Pečlivě si mne prohlédne a nasadí přesně takový úsměv, který používají obchodníci, aby mamku přemluvili, že jejich výrobek je ten nejlepší a ostatní jsou jen napodobeniny té jejich senzace. Falešnost a neupřímnost. Popostrčí mě směrem k ostatním a já musím, i když se mi fakticky ani za mák nechce, stanout tváří v tvář klukovi, který se mi nejednou zjevoval ve snech.
,,Nazdar, Claire," pozdraví mě a nasadí svou image frajera, přičemž koutkem oka sjede pohledem i pana Uneartlyho, kterému nevěnuje takovou pozornost jako mně, což mě upřímně šokuje.
,,Ehmm," nezmůžu se na nic jiného, a tak trapně odvrátím obličej, aby neviděl mé rychle se červenající tváře. V ten moment se otevřou dveře ředitelny a v nich se objeví vyhublý muž kolem třicítky s prošedivělými vlasy a nevkusnou buřinkou z minulého století. Nebo, jak by řekla Tess, s opravdu otřesným doplňkem.
,,Áá, tady všichni jste, pojďte dovnitř, kolega vám vše vysvětlí. Jen, co zavoláme vašim rodičům, že přestupujete na jinou školu," tajuplně se na nás usměje, ale ani jeden z nás mu úsměv neoplatí. Stojíme tam jako solné sloupy, neschopní slova, sotva chápajíc, o co tady jde. Nejspíše pochopí, že tohle bylo i na génia, jako je Alvin moc, a tak jen odevzdaně pokýve hlavou, jakoby jsme byla jen parta hlupáků, a trpělivým hlasem vysvětlí.
,,Stěhujete se do Evropy!"
 

1 person judged this article.

Comments

1 Katie Katie | Web | 7. april 2013 at 9:56 | React

To vypadá zajímavě, jen tak dál.:-)

2 Couturiere. Couturiere. | Web | 7. april 2013 at 18:09 | React

Mě se tam líbila jenom snad Selena, která tam má roli, která se k ní hodí. Pak tedy Ashley Benson. Ikdyž jsem pořád měla tendence čekat něco na způsob PLL. -_- :D

3 Teddy Teddy | Web | 7. april 2013 at 18:10 | React

Sice jsem předchozí dva díly nečetla a moc se v tom neorientuju ale bylo to super :) Nechápu jak někdo může říct že neumíš psát :P :D Takže těším se na další díl :)

Dala jsem samozřejmě 5 hvězdiček ;)

4 Tajemná Temnota Tajemná Temnota | Email | Web | 7. april 2013 at 23:15 | React

Ty bláho, že to prý není něco co by mi nedalo spát? U prvního odstavce jsem přestala dýchat a ted' jenom čumím! Jestli to nebude brzo pokračovat tak spát vážně nebudu xD.
Jinak, já bych chtěla být Mary xD.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement